Ovo niko nije očekivao

Kasper Rud je došao u Monte Karlo sa oreolom jednog od najboljih šljakaša današnjice i osvojenim turnirom u Eštorilu, ali se brzo vratio u sumornu realnost u kojoj je bio zbog očajnog počekta sezone.

Njega je u trećem kolu dobio pomalo zaboravljeni veteran Jens-Lenard Štruf rezultatom 6:1, 7:6(6).

Rud je u meč uao kao veliki favorit, ali je tokom prvog seta dominirao Štruf koji je Norvežaninu prepustio samo jedan gem.

U sličnom ritmu se nastavilo i u drugom setu. Nakon izjednačenog rezultata 2:2, Štruf je napravio dva brejka i došao do prilike da servira za meč. Posle velike borbe je Rud uspeo da preživi dramu i produži meč, a kada je uspeo da vrati i drugi brejk činilo se da je na pomolu veliki preokret.

Međutim, Štruf je uspeo da u taj-brejku preživi nalet i sa 8:6 dođe do lake pobede od 2:0 i prilike da se bori za polufinale.

Njega u četvrtfinalu očekuje duel sa bpobednikom meča Rubljov – Hačanov.

BONUS VIDEO Novak se zbunio i zaboravio koji jezik da priča posle teške pobede u Monte Karlu