Rafeal Nadal
Rafeal Nadal; Foto: Tanjug/AP Photo/Adam Hunger)

Niko se ovome nije nadao.

Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala US Opena od američkog igrača Frensisa Tijafoa.

Tijafo je bio bolji posle četiri seta rezultatom 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Amerikanac je tako napravio veliku senzaciju i sprečio Nadala da osvoji svoj 23. gren slem.

Tijafo je sjajno otvorio meč, dobro parirao Nadalu, a onda je u sedmom gemu napravio brejk kojim je rešio prvi set.

Nije Španac posustajao, s obzirom da je i u prva dva gola jurio zaostatak i činilo se da sledi sličan scenario. Vodila se velika borba, da bi u završnici seta uspeo da brejkne Tijafoa i izjednači na 1:1.

Kada su svi mislili da sledi preokret, sjajno je odigrao Amerikanac u nastavku. Nakon 3:3 u trećem setu oduzeo je servis Nadalu i čuvao prednost do kraja za velikih 2:1.

Nadal je pokušao da uzvrati, prvi je došao do brejka u četvrtom setu, a onda je Tijafo vezao pet gemova i završio meč na spektakularan način. On će u četvrtfinalu igrati protiv Andreja Rubljova koji je u tri seta bio bolji od Kamerona Norija.