Serena Vilijams i Arina Sabalenka prošle su u treće kolo Rolan Garosa pobedama nad Mihaelom Buzarnesku 2-1, odnosno Alijaksandrom Sasonovič 2-0.

Vilijams je odigrala dobar prvi set, propustila je prvu brejk priliku u šestom gemu, ali je znatno bolje odigrala pri sledećoj i sa 6:3 došla do vođstva u setovima.

Rumunka je uspela da izjednači nakon što je prvo spasila brejk šanse u prvom i petom gemu, potom iskoristila svoje u šestom i 12. Serena je uspela da se vrati u sedmom, ali ne i da dođe do preokreta u 11. gemu, nakon čega je rivalka izjednačila.

To kao da je naljutilo Serenu, pa je došla do 4:0 uz dva brejka, a potom još jednim u sedmom gemu i do 2-1 (6:3, 5:7, 6:1) u setovima.

Sabalenka, inače četvrta teniserka sveta, je protiv Sasnovičeve odigrala set u kom je u prvih šest gemova viđeno isto toliko brejkova, nakon čega je usledilo zatišje sve do 12. gema, kada je Sabalenka po četvrti put rivalki oduzela servis za 1-0.

I u drugom setu viđen je podjednako čudan tenis, pošto je Sabalenka tir puta izgubila servis, ali ga je četiri puta oduzela, te je meč završen sa 2-0 (7:5, 6:3).