Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Tomija Pola sa 3:1 nakon preokreta i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Prvi set pripao je Polu, koji je prvo napraivo brejk u šestom gemu, a potom u devetom iskoristio četvrtu set-loptu i došao do 1:0.

Drugi set doneo je znatno sigurniju partiju Medvedeva, koji je napravio brejk i poveo 3:0, a potom još jedan u šestom gemu za 5:1, pa je sa 6:1 došao do izjednačenja.

U trećem delu igre iskoristio je četvrtu brejk šansu već na početku i poveo 2:0, potom prepustio rivalu gem na svoj servis za 3:3, ali je uzvratio u sedmom, pa je tu prednost sačuvao do kraja seta za 6:4 i 2:1.

U četvrtom setu viđeno je čak šest brejkova, od čega je Medvedev napravio četiri, stigao do 6:3 i tako obezbedio mesto u trećem kolu.