Španski teniser Rafael Nadal odigrao je još jedan neverovatan meč sa Danilom Medvedevim u polufinalu Akapulka.

Španac je sa 6:3 i 6:3 rešio meč u svoju korist i sprečio Medvedeva da napravi ijedan brejk iz 11 prilika.

Upisao je svoju 14. pobedu ove sezone, nikada bolje nije startovao u karijeri, a kada se pogledaju neki od poena, jasno je kolika će opasnost Rafa biti u nastavku sezone.

Ako ga povrede zaobiđu, a ovakvi udarci iz meča sa Medvedevim nastave da se nižu, jasno je da će biti u konkurenciji za sve najveće titule.

Paralela uz samu liniju iz prvog seta, nestvaran volej posle vanserijske odbrane Rusa iz drugog seta i kalkulacija i varka na mreži, sve to je iz svog arsenala Nadal izvukao protiv Rusa koji nije mogao da mu se osveti za poraz u finalu Australijan opena.

Podsećamo, Nadal će u finalu Akapulka igrati protiv Kamerona Norija, koji je eliminisao Stefanosa Cicipasa u dva seta.

BONUS VIDEO: Sporni poen na meču dublova zbog kojeg je Zverev poludeo i izvređao sudiju