Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Akapulku pobedom nad Danilom Medvedevim u dva seta 6:3 i 6:3.

Rus posle dva sata tenisa nije uspeo da na najbolji način završi ovu nedelju nakon koje će postati prvi teniser planete.

Nije uspeo ni da se revanšira Nadalu za poraz u finalu Australijan opena od pre nekoliko nedelja, kada je imao dva seta prednosti.

Ovog puta je znao da ga čeka spremniji Španac i opet nije mogao da mu parira. Rafa je upisao svoju 14. uzastopnu pobedu čime pomera granice za plasman u peto finale Akapulka.

Pobedio je zahvaljujući tome što je bio perfektan u spasavanju brejk prilika.

Frustrirao je 26-godišnjeg Rusa jer mu nije dopustio nijedan brejk i 11 pokušaja, dok je Danil poklekao tri puta.

Rafa je sigurnije servirao, mada slabije i već u četvrtom gemu prvi put oduzeo servis rivalu.

Poveo je 3:1, posle čega je prvi set praktično bio rešen. Drugi je bio i duži i tvrđi.

Počeo ga je Nadal brejkom za 1:0, posče čega je imao čak četiri šanse Medvedev da poravna rezultat na 2:2.

Umesto toga, Španac je neverovatnim poenima sačuvao prednost, uradio je to još jednom i odupro se pritisku u šestom gemu.

Tada je Medvedev imao čak sedam brejk prilika i kada je popustio, ostatak meča je bio formalnost za Nadala koji je novim brejkom overio plasman u finale.

Tamo ga čeka Kameron Nori, koji je u dva seta pobedio Stefanosa Cicipasa sa 6:4 i 6:4.

BONUS VIDEO: Sporni poen na meču dublova zbog kojeg je Zverev poludeo i izvređao sudiju