(AP Photo/Kin Cheung)

Sve detalje pratite na Nova.rs.

U Londonu se u subotu igra drugi dan Lejver kupa, a na programu su četiri duela.

U prvom meču dana snage su odmerili Mateo Beretini i Feliks Ože-Alijasim, a pobedu je odneo Italijan nakon dram i tri seta sa 7:6, 4:6, 10:7.

Imao je Kanađanin svojih šansi, ali je Beretini ipak u ključnim trenucima bio bolji rival i doveo Tim Evrope u prednost od 4:2, jer svaka pobeda drugog dana vredi dva poena.

Činilo se da drugi meč dana neće biti toliko zanimljiv kao prvi, pošto je Tejlor Fric osvojio prvi set protiv Kamerona Norija sa 6:1.

Britanac se na startu drugog vratio, poveo, ali i brzo ispustio prednost. Pri rezultatu 4:4 Nori je oduzeo servis Fricu, a zatim je ekspresno osvojio i svoj gem i izjednačio u setovima.

Imao je Fric 8:4 u super taj-brejku, ali je potom naglo pao. Britanac je osvojio četiri poena zaredom, ali je onda vezao dve greške i prepustio Fricu pobedu.

Treći singl u danu igraće Novak Đoković, a rival će mu biti Frensis Tijafo.

Trenutni rezultat je 4:4 u okršaju Tima Evrope i Tima sveta.

Tim Evropa – Tim Sveta 4:4

Beretini – Ože Alijasim 7:6 (13:11), 4:6, 10:7

Nori – Fric 1:6, 6:4, 8:10

Sponzor Lejver kupa na Nova.rs je Erste banka.

Beretini - Ože-Alijasim 7:6 (13:11), 10:7; Nori - Fric 1:6, 6:4, 8:10