Miloš Raonić odigrao je impresivan meč na otvaranju ATP Kupa i sa 6:3, 6:4 je savladao našeg Dušana Lajovića i tako doneo prvi bod Kanadi protiv naše selekcije.

Od prvog poena je bilo jasno da je Kanađanin silno motivisan da opravda ulogu favorita i dobru formu sa kraja prošle godine potvrdi i sada.

U prvom setu je 15. teniser sveta osvojio svaki poen na prvi servis, koji je ubacio sa impresivnih 83 odsto preciznosti!

Uz takav servis bi se svaki igrač na planeti ozbiljno namučio protiv visokog momka rođenog u Podgorici.

Presudan je bio osmi gem prvog seta kada je Kanađanin oduzeo servis našem asu iz prve brejk lopte.

U sledećem gemu je samo potvrdio brejk.

Drugi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Kanađanina koji je igrao sjajan tenis protiv 26. igrača sveta.

Već u trećem gemu je propustio tri brejk lopte, Lajović je tada forsirao lopte na bekhend rivala i tako uspeo da uspostavi balans. Ipak, propušteno je Raonić nadoknadio u sedmom gemu drugog seta.

Još jednom je propustio tri brejk lopte, Lajović je sa tri vinera uspeo da poravna rezultat, ali je na kraju Raonić napravio brejk.

Ipak, ovaj poen našeg asa je zaista oduševio sve ljubitelje tenisa:

Bile su potrebne dve meč lopte Raoniću, ali je nakon 79 minuta savladao našeg tenisera i doneo prvu pobedu Kanadi u Melburnu.

Drugi meč dana igraće Novak Đoković i Denis Šapovalov.