Srpski teniseri se nisu proslavili u Kanadi

Miomir Kecmanović poražen je u prvom kolu Mastersa u Montrealu od Botika van de Zandšlupa sa 2:0, po setovima 6:1, 7:5.

Meč je trajao samo sat i sedam minuta, a Kecmanović je imao veliku šansu da osvoji drugi set.

Srpski teniser je u prvom igrao slabije od rivala, koji je iskoristio jedine dve brejk lopte za brzih 6:1.

U drugom delu je viđena nešto veća borba, a prvi je pripretio Kecmanović sa tri brejk lopte u četvrtom gemu. Nijednu od tih nije uspeo da iskoristi, ali je u šestom gemu ipak stigao do brejka i prednosti 4:2.

Spasao je Srbin brejk loptu u narednom gemu, ali je uspeo da potvrdi brejk i dođe na samo korak od osvajanja seta.

Ipak, Holanđanin je uspeo da se izvuče, spase set loptu pri rezultatu 5:3 i ubrzo nakon toga dođe do brejka. Kecmanoviću je to teško palo, pa je poklekao i u narednom servis gemu i omogućio rivalu prolaz u drugo kolo, gde će igrati protiv Kamerona Norija.

Kecmanović nije uspeo da nastavi seriju dobrih rezultata, pošto je prošle nedelje u Los Kabosu stigao do polufinala singla, a uspeo je da se domogne titule u dubl konkurenciji.

Na Mastersu u Montrealu nije se proslavio ni Filip Krajinović, koji je u tri seta poražen od Danijela Evansa. Rezultat je bio 6:2, 1:6, 6:0.

Evans će u narednoj rundi igrati protiv petog nosioca Rusa Andreja Rubljova.

Masters u Montrealu igra se za nagradni fond od 6.573.785 dolara.