Srpska teniserka Olga Danilović pobedila je špansku igračicu Rebeku Masarovu u kvaliifkacijama za Rolan Garos.

Olga, 174. teniserka sveta, savladala je 50 pozicija bolje rangiranu igračicu sa 3:6, 7:6 (7), 6:4 za dva sata i 35 minuta.

Ostala su joj još dva koraka do glavnog žreba turnira koji startuje od ponedeljka.

Danilovićeva je prvi set ispustila u četvrtom gemu, kada je pretrpela jedini brejk za 3:1.

Imala je šansu da se vrati odmah u narednom, nije iskoristila dve prilike da vrati egal i Masarova je povela na kraju 1:0.

„Misija preokret“ započeta je brejkom u četvrtom gemu drugog seta, kada je Danilovićeva otišla na 3:1, ali nije dugo zadržala prednost.

Masarova se vratila brejkom na 4:3, potom je bez mnogo muke izjednačila i popustila je tek posle četvrte set lopte Srpkinje u taj-brejku.

Treći set je obeležio rolerkoster i on je mogao da ode na obe strane. Nijedna igračica nije mogla da sačuva svoj servis, obe su izgubile po dva već do 3:3.

Ipak, Olga je bila ta koja je prelomila meč brejkom za 5:4, posle čega je drugom meč loptom obezbedila meč sa Švajcarkinjom Simonom Valtert, 212. teniserkom planete. Taj meč se igra u sredu.

BONUS VIDEO: Retko viđena scena- Rud u šoku zbog odluke sudije