Nije joj dugo trebalo da uđe u dobru formu

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u treće kolo kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (3), 6:3, savladala Simonu Valvert, 212. igračicu sveta.

Meč je trajao dva sata i 17 minuta, a Olga će u poslednjem kolu kvalifikacija igrati protiv Bugarke Viktorije Tomove.

Danilović je odmah na startu meča oduzela servis rivalki, ali je poklekla u finišu prvog seta, kada je Valvert od zaostatka 4:2 stigla do 6:4.

Početkom drugog dela odigrana su dva veoma duga gema na razliku, ali nije bilo brejkova. Međutim, usledila su dva brejka, te je rezultat bio 2:2.

Švajcarska teniserka je još jednom popula na svom servisu, Olga je servirala za drugi set pri rezultatu 5:4, ali je bez dobijenog poena izgubila gem. Nije se predala, već je u taj-brejku slomila rivalku za izjednačenje u setovima.

U trećem setu viđeno je čak pet brejkova, a Srpkinja je u ključnim momentima bila sigurnija za još jednu pobedu, koja je dovodi na korak od glavnog žreba drugog grend slema u sezoni.