Posle dramatičnog meča sa Stefanosom Cicipasom, Đoković igra uzbudljiv meč i sa Lorencom Sonegom u polufinalu mastersa u Rimu. Novak je bio pred pobedom i plasmanom u finale, ali je Sonego uspeo da preživi i uvede meč u treći set.

Sve je išlo na vodenicu srpskog asa.

Vodio je sa 1:0 u setovima i u drugom setu uspeo da napravi brejk pri rezultatu 5:5.

Usledio je gem u kojem je na svoj servis trebalo da završi meč i zakaže još jedno finale sa Nadalom, ali se Sonego izvukao.

Pri rezultatu 40:30 i meč lopti za Novaka, Sonego uspeva da se izvuče, produži gem, a zatim i da još jednom spasi meč loptu koju je imao Novak. Usledila je jedna, pa druga brejk šansa i Italijan je uspeo da u poslednjem trenutku po prvi put oduzme servis Đokoviću i uvede meč u taj-brejk.

I u odlučujućem gemu drugog seta, Novak je prvi došao do mini brejka, ali je Sonego poput mačke sa devet života uspeo i to da vrati.

U samoj završnici i sam je stigao do set lopte.

Italijan nije propustio priliku koja mu se ukazala i u prvoj situaciji  je uspeo da uvede meč u treći set i donose još jednu dramu na mastersu u Rimu.