Novak Đoković pobedio je Holanđanina Talona Grikspora sa 3-0 u 2. kolu US Opena, usput se obračunao sa provokatorima.

Nije Novak imao trzavice što se same igre tiče, pobedio je sa 6:2, 6:3, 6:2, kontrolisao je svaki trenutak meča, ali ga je iznerviralo što se sudija nije potrudio da do kraja radi svoj deo posla.

Bilo je provokatora koji su ispuštali krike i vikali tokom razmene udaraca i to je kulminiralo na početku 3. seta.

Vodio je Novak sa 2-0 u setovima, dobro je počeo i treći set, ali nije želeo da toleriše više gluposti jedne grupe navijača.

U padu koncentracije, propala mu je šansa da napadne brejk u 1. gemu 3. seta, pa je otišao do sudije.

„Šta si uradio“, pitao je Novak sudiju, koji je nevešto pokušao da objasni kako će skrenuti pažnju navijačima.

Đoković je čak napomenuo da mu i ne smeta to prilikom pripreme za servis, već tokom same razmene udaraca i tokom poena.

Onda je sudija glasno i jasno izrazio molbu da se meč ne remeti, što je urodilo plodom.

Ipak, i ovaj put se pokazalo da je za to neophodna intervencija najboljeg tenisera sveta, a ne sama intuicija i osećaj sudije.