Nikoloz Basilašvili plasirao se u finale Indijan Velsa, pobedivši domaćeg tenisera Tejlora Frica sa 7:6, 6:3.

Momak iz Gruzije pobedio je Amerikanca iako je protiv sebe imao i publiku, sve je bilo gotovo za sat i 43 minuta, a Fric je imao za čime da žali, u prvom setu je u dva gema propustio brejk i set lopte.

Desilo se to pri 5:4 i 6:5, a onda je taj-brejk doneo dramu u kojoj je Basilašvili već prvu priliku iskoristio.

Time je trasirao put ka pobedi, u drugom setu je brejknuo za 4:2 i Fricu povratka nije bilo.

Malu nadu imao je samo pri 5:3, prvo je osujetio tri meč lopte, pa došao do dve brejk šanse, ali je odmah posle toga Basilašvili četvrtu meč loptu krunisao poenom za pobedu.

Sledi finale protiv Kamerona Norija, a ko god da pobedi, biće mu to prva titula Mastersa u karijeri.

Na takozvanom petom Grend slemu, niko od favorita poput Medvedeva ili Cicipasa nije iskoristio odsustvo Novaka Đokovića.

Štaviše, čak i Grigor Dimitrov, koji spada u red popularnijih igrača, nije uspeo da materijalizuje pobedu nad Medvedevim, Nori ga je zaustavio u polufinalu.