Rafael Nadal savladao je Janika Sinera 7:6 (4), 6:4, 6:1 i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Italijanski teniser poprilično je namučio branioca titule u prvom setu, čak je došao i do brejka pri rezultatu 5:5, ali je u gemu za set dozvolio Nadalu izjednačenje, posle kojeg je Španac kroz taj-brejk stigao do vođstva.

Drugi reket sveta i u narednom setu je izgubio gem na svoj servis, ali je sa dva brejka još jednom preokrenuo rezultat i udvostručio vođstvo.

Najlakši posao za Nadala je predstavljao treći set koji je osvojio za 37 minuta. Rivalu je prepustio samo jedan gem, a sa tri brejka rutinski je stavio tačku na duel.

Rival Nadalu u borbi za finale biće Dijego Švarcman koji je ranije savladao Tima 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2.

Podsetimo, upravo Švarcman je na turniru u Rimu eliminisao Nadala, međutim u finalu je poražen od Novaka Đokovića.