Naporan je ovo dan bio za srpskog tenisera, a bio je polovično uspešan

Srpski teniser Miomir Kecmanović je u paru sa Amerikancem Vilijamom Blumbergom izborio plasman u finale turnira u Los Kabosu.

Srpsko-američka kombinacija bila je bolja od Gonzalesa i Molteni sa 2:1 nakon skoro dva sata borbe.

Gonzales i Molteni bili su prvi nosioci na turniru, a imali su i prednost pošto su prvi set rešili u svoju korist sa 6:3.

Kecmanović i Blumberg su i u drugom imali brejk zaostatka, a pri rezultatu 3:1 za rivale su spasili i četiri brejk lopte, a u narednom servis gemu i petu.

Uspeli su Srbin i Amerikanac da se dignu i zaigraju bolje, pa su najpre izjednačili na 4:4, a onda u 12. gemu seta iskoristili prvu brejk, a u isto vreme i set loptu.

U trećem setu se igralo do 10 poena, a najpre su Blumberg i Kecmanović prokockali dve meč lopte. Rivali su poveli sa 10:9, ali nisu uspeli da reše meč u svoju korist. Usledio je novi obrt i srpsko-američki par je slavio sa 13:11.

Finale u Los Kabosu rezervisano je za nedelju, a Kecmanović i Blumberg će igrati protiv Klasena i Mela, koji su savladali Ečeverija i Čenga sa 2:0.

Podsetimo, Kecmanović je pre meča u dublu igrao i polufinale singla, ali je poražen od Danila Medvedeva sa 2:0.