Nemac bi mogao ozbiljno da se primakne Đokoviću na listi

Nemački teniser Aleksandar Zverev prošao je u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu, pošto je sa 2:0, po setovima 6:2, 7:5 savladao Španca Pabla Karenja-Bustu.

Meč je trajao sat i 35 minuta, a Zverev će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Andrej Rubljov – Janik Siner.

Zverev je u meč Karenjo-Bustom ušao nešto slabije, pošto je odmah izgubi svoj servis, ali je ubrzo tri puta uzeo brejk što mu je omogućilo vođstvo od 1:0 u setovima.

Startom drugog seta Nemac je ponovo izgubio gem na svoj servis, ali je u šestom gemuu iskoristio petu brejk loptu za izjednačenje 3:3. Imao je Zverev pri rezultatu 5:4 dve meč lopte na servis Španca, ali ih nije iskoristio. Ipak, meč je okončan dva gema kasnije, kada je Zverev brejkom došao do pobede.

Nemac ima šansu da se približi Novaku Đokoviću i Danilu Medvedevu na ATP listi, pošto je prošle godine ispao već u trećem kolu Monte Karla, te ima priliku da stigne do novih 910 bodova.

Plasma u četvrtfinale obezbedio je i Hubert Hurkač, koji je sa 2:0, po setovima 7:6 (2), 6:2 bio bolji od Alebrta Ramosa-Vinjolasa.

Poljak će u narednoj rundi igrati protiv Grigora Dimitrova.

Siner – Rubljov

BONUS VIDEO Sporni poen na meču dublova zbog kojeg je Zverev poludeo i izvređao sudiju

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram