Endi Mari, nekada prvi reket sveta, plasirao se u treće kolo Mastersa Sinsinati pošto je bio bolji od sedmog tenisera sveta, Nemca Aleksandera Zvereva, 6:3, 3:6, 7:5.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta i obilovao je preokretima, ali na kraju, Endi je imao više snage i stigao je do druge pobede u 2020.

Britanac je, što je najvažnije, pokazao je da nema ni traga od povreda zbog kojih je tako mnogo patio proteklih sezona, ali svakako da neće biti previše srećan, pošto je u setu odluke došlo do velikog pada koncentracije u situaciji kad je imao brejk i prednost od 4:1.

U prvom setu, Endi je napravio brejk u četvrtom gemu, poveo je sa 3:1 da bi nešto kasnije iskoristio prvu set loptu za 6:3.

Zverev je bolje zaigrao u drugom setu, napravio je brejk u osmom gemu za 5:3 a potom odservirao za izjednačenje.

Mari je u setu odluke brejk načinio ponovo u četvrtom gemu, potom je poveo sa 4:1, da bi onda usledio veliki pad.

Zverev se u potpunosti vratio, prvo izjednačio na 4:4, a onda i načinio brejk za 5:4 i došao do prilike da odservira za pobedu.

Šta reći, Nemac je napravio tri duple greške u tom desetom gemu i Mari je izjednačio na 5:5. Dobio je i naredna dva gema, Nemac se bukvalno samouništio i Mari je tako ponovo trijumfovao u jedniom meču u tri seta.

Mari će se u trećem kolu sastati sa Milošem Raonićem koji je pobedio Dana Evansa, 6:3, 7:5.