Endi Mari; Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Karen Hačanov i Endi Mari zabeležili su pobede u prvom kolu turnira u Sinsinatiju.

Mari je protiv Rišara Gaskea slavio sa 2:0 u setovima, oba puta po 6:4. U prvom setu Mari je stigao do brejka u šestom gemu, potom dobio i naredni za 5:2, nakon čega je Gaske ušao u seriju.

Dobio je Francuz dva vezana gema, smanjio na 5:4, ali je umesto izjednačenja izgubio servis po drugi put na meču, pa je Mari poveo 1:0.

U drugom delu igre viđeno je znatno manje uzbuđenja, pošto nije bilo prilika za brejk sve do desetog gema, kada je Škot propustio prvu, ali ne i drugu šansu da dođe do pobede.

Hačanov je protiv Kevina Andersona dominirao čitavim tokom prvog seta, ali je propustio prvih pet prilka za brejk pre nego što je u petom gemu uspeo da oduzme servis, a potom je u sedmom stigao i do dva brejka prednosti, pa je lako poveo 1:0.

U drugom setu vođen je samo jedan brejk, i to u petom gemu, kada je ponovo Hačanov bio bolji, stigao do 3:2 i tu prednost sačuvao do kraja za 2:0 i prolaz u drugu rundu.