Marej

Endi Mari savladao je u prvom kolu US Opena Jošihita Nišioku posle preokreta 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 6:4.

Britanski teniser je u duelu koji je trajao 4 sata i 39 minuta uspeo da preokrene rezultat i stigne do pobede uprkos zaostatku od dva seta.

Mari je izgubio gem na svoj servis pri rezultatu 3:3, a jedan brejk bio je dovoljan Japancu da stigne do prvog seta.

Na krilima vođstva, Nišioka je vezao dva brejka u drugom setu i stigao do 4:0, ali je se Mari vratio u igru osvojivši tri vezana gema.

Ipak, ispostavilo se da Britanac nema dovoljno snage za još jedan brejk te je Nišioka rutinski udvostručio prednost.

Nišioka je brejkom otvorio i treći set, ali je Mari uspeo da nadoknadi zaostatak i potom u taj-brejku smanji vođstvo rivala.

U četvrtom setu nije viđen nijedan brejk, iako je Nišioka imao pet šansi da uzme gem na servis protivnika, od kojih je jedna bila i meč lopta.

Bolji u i drugom taj-brejku bio je Mari koji se tako u potpunosti vratio u meč. Iako je Nišioka prvi stigao do brejka u petom setu, Mari je sa dva brejka upotpunio preokret i plasirao se u narednu rundu.