Tim

Dominik Tim plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što mu je Žaime Munar predao meč pri vođstvu Austrijanca 2:0 u setovima.

Uprkos činjenici da je odigrao samo dva seta, Tim nije lako stigao do naredne faze.

Posebno jak otpor Španac je pružio u prvom setu koji je završen u taj-brejku, posle 68 minuta.

Drugi nosilac je stigao do brejka u petom gemu, ali se 105. teniser sveta u gemu za set, pri rezultatu 5:4, ispustio vođstvo. Usledio je taj-brejk u kojem je Tim pobedio 8:6.

Naredni set Tim je otvorio brejkom, ali se Munar ponovo vratio u igru ribrejkom, ipak sa tri vezana gema u nastavku seta, treći teniser sveta stigao je do 6:3 i udvostručio prednost.

Nakon drugog seta, usled povrede, španski teniser je predao meč i olakšao posao Timu koji će u narednoj rundi igrati protiv Indijca Nagala.