Laslo Đere

Srpski teniser Laslo Đere završio je učešće na ATP turniru masters serije 1000 u Šangaju, pošto je izgubio od Australijanaca Rinkija Hidžikata sa 2:0 (7:6 (7:4), 7:5).

Meč je trajao dva sata i 17 minuta.

#related-news_0

U prvom setu, Đere je propuštao prilike. Imao je čak pet brejk lopti, ali nijednu nije iskoristio. U tajbrejku bolje je servirao Hidžikatam, koji je dva puta oduzeo servis Đereu za osvajanje prvog seta.

Mučila su leđa srpskog tenisera , sredinom drugo seta je zatražio i pomoć fizioterapueta. U drugom setu Hidžikata je napravio brejk u trećem gemu. Uspeo je da odbrani vođstvo, iako je Đere imao dve vezane brejk lopte pri rezultatu 4:3.

Đere je uspeo da vrati brejk u desetom gemu za 5:5, posle tri spašene meč lopte. Potom je srpski teniser vrlo lako izgubio svoj servis gem, pa je Australijanac u 12. gemu sigurnim servisima osigurao svoju pobedu.