Srpski teniser Laslo Đere eliminisao je Italijana Lorenca Musetija posle skoro tri sata tenisa na turniru u Nur-Sultanu.

Đere se plasirao u treće kolo turnira u Kazahstanu sa 6:4, 6:7 (3) i 6:4, savladavši talentovanog momka koji je u Parizu na Rolan Garosu ozbiljno namučio Novaka Đokovića.

Museti je tada vodio 2:0, Novak je preokrenuo i potpuno „ugasio“ Italijana.

Đere nije imao nimalo lak zadatak, iako je prvi set dobio gotovo rutinski, brejkom već u prvom gemu i odbranom svog servisa do kraja.

Drugi set je počeo na identičan način, ali je Museti vratio brejk u desetom gemu i izjednačio na 5:5, pa kroz taj-brejk poravnao rezultat i u setovima.

Đere je u trećem setu poveo sa 3:1, ponovo je popustio u završnici, ali je odmah uzvratio brejkom u desetom gemu za pobedu i plasman dalje.

U trećem kolu turnira će Đere igrati protiv Dušana Lajovića ili Sunvu Kvona, koji se sastaju u drugoj rundi.

BONUS VIDEO: Nenad Zimonjić i Smiljan Banjac o tenisu u Srbiji