Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Gštadu pošto je pobedio belgijskog igrača Zizua Bergsa.

Lajović je slavio u tri seta sa 6:2, 4:6 i 6:2 za dva sata i pet minuta tenisa u Švajcarskoj.

On je time nastavio uspon forme, jer je prošle nedelje igrao polufinale turnira u Hamburgu, gde je izgubio od Filipa Krajinovića.

Protiv Bergsa je opravdao ulogu favorita, ali se propisno namučio sa 212. igračem planete. Prvi set je protekao relativno glatko jer Belgijanac nije mogao da sačuva svoj servis.

Izgubio je tri i Đere je treću set loptu pretvorio u vođstvo na kraju. U drugom setu je bila slična situacija, s tim što se i srpski igrač mučio u servis gemovima.

Na 5:3 je uspeo da vrati brejk kojim je mogao da se vrati i u set i izjednači na 5:5. Umesto toga, Bergs mu je ponovo oduzeo servis i izborio egal.

Tek u trećem setu je Đere „smirio“ svoju igru u gemovima kada bi servirao, napravio je brejk odmah na startu i to mu je trasiralo put do četvrtfinala gde ga čeka bolji iz okršaja Riderneha i Bautiste Aguta.

Podsećamo, u Gštadu kao glavni favoriti igraju i Kasper Rud i Denis Šapovalov, a tu je i Agut od poznatijih i boljih igrača.

BONUS VIDEO: Novak došao u Tokio po zlatnu medalju