Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se večeras u finale kvalifikacija za turnir u Indijan Velsu, nakon što je pobedila Beloruskinju Olgu Govorcovu u dva seta 7:5, 7:5.

Krunićeva je odlično ušla u meč i povela 3:0 nakon brejka, ali je u petom izgubila servis, pa je Govorcova uspela da poravna na 3:3.

Prilika za brejk nije bilo sve do 12. gema, kada je Krunićeva bez izgubljenog poena oduzela servis i povela sa 1:0.

I u drugom setu naša teniserka je vodila 2:0, potom izgubila brejk za 2:2, ali je ponovo u 12. gemu biala sjajna i uspela da dođe do 7:5 po drugi put na meču i prođe u poslednje kolo kvalifikacija.

Krunić, 118. teniserka sveta, pobedila je Beloruskinju, 165. na WTA listi, nakon sat i 46 minuta igre.

Srpska teniserka u finalu kvalifikacija će igrati protiv Francuskinje Harmoni Tan, koja je danas eliminisala Australijanku Prisilu Hon rezultatom 2:0.