Filip Krajinović je uspeo da se plasira u osminu finala turnira u Hamburgu, nakon što je u tri seta savladao domaćeg predstavnika Danijela Altmajera rezultatom 6:3, 6:7, 7:1.

Srpski teniser je igrao dobro od samog starta i zahvaljujući jednom brejku uspeo da lako dođe do 1:0 u setovima. Kada je u drugom poveo sa 3:1, delovalo je da će rutinski privesti meč kraju, ali je usledila pauza jer je Nemac zatažio medicinski tajm-aut.

Posle ukazane pomoći, Altmajer je napravio seriju i osvojio četiri gema zaredom i došao na korak od osvajanja drugog seta.

Krajinović je uspeo da uzvrati i uvede meč u taj-brejk, ali je Nemac bio bolji i otišlo se u treći set.

Srpski teniser ipak nije dozvolio potpuni preokret, pa je u odlučujućem setu bio ubedljiv i protivniku prepustio samo jedan gem.

Krajinović je šesti nosilac na turniru, a u narednoj rundi ga očekuje još jedan Nemac, jer će se sastati sa Filipom Kolšrajberom.