Miomir Kecmanović poražen je u Madridu od Džona Iznera, sa 6:4, 7:6 (6) za sat i 21 minut igre.

Nije se proslavio Kecmanović na startu turnira u Madridu, Amerikanac je trijumfovao na efikasan način, pa će u drugoj rundi igrati protiv Roberta Bautiste Aguta ili Marka Čekinata, koji nastupa kao kvalifikant.

Kecmanović je kao 47. igrač sveta izgubio od 39. igrača ATP liste, a u prvom setu nije bilo uopšte brejk šansi do kobnog 10. gema.

Pri servisu Kecmanovića, Izner je poveo  sa 40:0 i drugu priliku za vođstvo iskoristio.

U nastavku, Kecmanović je propustio svoje šanse pri 4:4, kada je imao čak četiri šanse da oduzme servis.

Nije ih iskoristio, ušlo se u taj-brejk, u kom je Kecmanović propustio svoju prvu set loptu i za to je opet kažnjen.

Pri njegovom vođstvu od 6:5, Izner je nanizao tri trijumfalna poena.