Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na turniru u Akapulku porazom od Rafaela Nadala u osmini finala rezultatom 6:2, 7:5.

Borio se Kecmanović protiv legendarnog Španca, trudio se koliko je mogao, ali nije mogao više od časnog poraza protiv favorizovanog rivala.

Nadal je za 96 minuta stigao do trijumfa, prevashodno zahvaljujući furioznom početku. Ekspresno je poveo sa 5:0 i rutinski rešio prvi set u svoju korist, a Kecmanović je u tom periodu jedino uspeo da napravi jedan brejk.

Rafael Nadal

U drugom setu je pružio znatno jači otpor i vodila se egal borba sve do osmog gema. Tada je drugi teniser sveta brejkom poveo sa 5:3 i potom servirao za pobedu.

Ipak, Kecmanović je uspeo da mu oduzme servis i produži meč, ali je nedugo zatim položio oružje. Nadal je sprečio da borba ode u treći set i prvu meč loptu na servis našeg tenisera uspeo da pretvori u trijumf.

„Bik“ sa Maljorke će u četvrtfinalu Akapulka igrati protiv Sonvoa Kvona, koji je prethodno eliminisao Dušana Lajovića.

Turnir u Akapulku, koji pripada seriji 500, igra se za nagradni fond od 2.000.845 dolara.