Srpski teniser Miomir Kecmanović se plasirao u drugo kolo turnira u Akapulku pošto je savladao Aleksa De Minora.

Meč je trajao tačno dva sata, a 50. igrač sveta dvostruko bolje rangiranog protivnika savladao u tri seta, 3:6, 6:4, 6:3.

De Minor je bolje startovao duel, u četvrtom gemu prvog seta je poveo sa 3:1, ali je odmah zatim Kecmanović uspeo da uzvrati brejkom.

Ipak, Australijanac je u osmom gemu iskoristio drugu brejk loptu, a u devetom prvu priliku da osvoji set i time je poveo sa 1:0.

U nastavku je De Minor stigao do dve brejk šanse već u prvom gemu, velika borba je viđena u petom gemu, ali je srpski igrač uspeo da spasi čak četiri brejk prilike za protivnika.

Do izjednačenja u setovima je Kecmanović došao u desetom gemu, iskoristivši prvu set loptu.

U odlučujućem setu su rivali čuvali svoj servis, tek u sedmom gemu je De Minor stigao do dve brejk prilike, ali je zatim Kecmanović osvojio dva uzastopna gema i završio meč.

Kecmanovića u drugom kolu čeka verovatno prvi nosilac na turniru Rafael Nadal, koji je veliki favorit u duelu sa Pablom Anduhar-Albom.