Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Rio de Žaneiru pobedom nad Lorencom Sonegom u dva seta.

Kecmanović je pobedio Sonega 7:5, 6:4 za sat i 40 minuta tenisa.

Srpski predstavnik u brazilskom gradu napravio je iznenađenje, pošto je favorizovani Italijan bio šesti nosilac turnira.

To je počeo da pokazuje od prvih gemova meča, kada je brejkom poveo sa 2:0.

Kecmanović je uspeo da se vrati u meč brejkom za 3:2, da bi u završnici seta još jednom oduzeo servis protivniku u 11. gemu za 6:5.

Iskoristio je drugu set-loptu i poveo sa 1:0. U drugom setu je brejkom u trećem gemu poveo sa 2:1, spasao je Sonego potom još tri šanse za brejk Srbina, da bi Kecmanović do kraja rutinski priveo meč kraju.

U narednoj rundi igra protiv Fransiska Serundola, koji je u svom meču za četvrtfinale savladao Roberta Karbaljesa-Baenju u dva seta.

BONUS VIDEO: Novak kod Vučića, prvi put je pričao javno o pritvoru i reakciji države