Španski teniser Karlos Alkaraz uoči početka US opena istakao je da kao najvećeg rivala vidi Janika Sinera, koji je u poslednje dve sezone praktično neprikosnoven na betonu.
Italijan je osvojio sva tri grend slema na tvrdoj podlozi od Australijan opena 2024. godine i s pravom se smatra glavnim favoritom u Njujorku.
„Osvojio je poslednja tri slema na betonu, tu zaista igra neverovatan tenis. Na neki način se ugledam na njega, pokušaću da se pripremim i nadam se našem susretu u finalu. Ima veliku metu na leđima“, rekao je Alkaraz.
Španca već u prvom kolu čeka težak izazov protiv američkog servera Rajlija Opelkе, što će biti jedan od najzanimljivijih duela otvaranja turnira.
„Biće veoma teško, svi znamo na koji način on igra. Moram da budem skoncentrisan i da dam svoj maksimum na riternu. Pokušaću da pronađem ritam dobrim poenima s osnovne linije, kad god mi on dozvoli“, poručio je Alkaraz.
Očekuje se da upravo njih dvojica, Alkaraz i Siner, budu glavni kandidati za titulu na poslednjem grend slemu u sezoni.