Karlos Alkaraz Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Au, kakav meč je ovo bio!

Španski teniseri Karlos Alkaraz i Albert Ramos Vinjolas odigrali su meč za pamćenje u drugom kolu Rolan Garosa.

Alkaraz je nakon četiri sata i 38 minuta igre pobedio Ramosa sa 3:2, po setovima 6:1, 6:7 (7), 5:7, 7:6 (2), 6:4.

Prvi set je lako u svoju korist rešio mladi Španac, pošto je dvaput oduzimao servis rivalu, a svoje servis gemove lako osvajao.

U drugom setu se sve zakuvalo, Alkaraz je imao četiri brejk lopte, koje nije iskoristio, pa se otišlo u taj-brejk. Tamo je Karlos prvi stigao do mini-brejka, ali je kasnije tri puta gubio poene na svojm servisu, te je Ramos dobio taj deo igre sa 9:7.

Treći set je takođe doneo dosta uzbuđenja, a prvi je na servisu popustio Alkaraz. Međutim, Ramos nije dugo držao prednost, te je Karlos uspeo da izjednači na 3:3.

Oba tenisera su čuvala svoj servis sve do 5:5 kada je Alkaraz popustio i omogućio Ramosu da servira za set. On tu priliku nije propustio i bio je bliže pobedi.

U četvrtom setu Alkaraz je prvi oduzeo servis rivalu, ali je Ramos odmah uzvratio i poveo sa 2:1. Nije bilo brejka sve do devetog gema, kada je Alkaraz odigrao slab gem i Ramos je dobio priliku da servira za meč i napravi iznenađenje.

Gem se igrao na razliku, Ramos je imao meč loptu koju nije iskoristio i to ga je skupo koštalo.

„Novi Nadal“ je stigao do brejka, a kasnije u taj-brejku izjednačio na 2:2 u setovima.

Ponovo se Ramos našao u dobroj situaciji, pošto je poveo sa 3:1, ali je Alkaraz ostao pribran, tri puta zaredom oduzeo servis rivalu i poslednji gem na svoj servis dobio sa nulom za 6:4 u petom, odlučujućem setu.

Alkaraz će u sledećem kolu igrati sa pobendikom meča Korda – Gaske, a u polufinalu bi mogao da se dogodi duel između njega i Novaka Đokovića.