EPA-EFE/Chema Moya

Bili su favoriti, ali su neslavno završili

Ruski teniseri Danil Medvedev i Andrej Rubljov ispali su u osmini finala Mastersa u Madridu, pošto su od njih bili bolji sunarodnici Aslan Karacev i Karen Haćanov.

Medvedev je nakon samo sat i 40 minuta izgubio od Karaceva sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4, dok je Hačanov sa potpuno istim rezultatom pobedio Rubljova nakon sat i 44 minuta igre.

Tako su u istom danu, preciznije u istom satu ispali i drugi nosilac, iako su bili sa različitih strana žreba.

Medvedev je u prvom setu prvi stigao do brejka, ali je Karacev uzvratio odmah i do taj-brejk nije bilo velike drame. Tamo je Karacev tri puta stizao do mini-brejka i slavio sa 7:1.

U drugom setu videli smo samo jednu brejk loptu, a nju je iskoristio Karacev i to mu je bilo dovoljno za veliko slavlje.

Karacev u četvrtfinalu čeka boljeg iz meča Tejlor Fric – Žižen Žang.

Rubljov je nakon nešto više drame poražen od Hačanova, koji je u prvom setu spasao dve set lopte, a kasnije preokrenuo i poveo sa 1:0.

Početkom drugog seta je Rubljov spasao tri brejk lopšte, ali je Hačanov u trećem gemu stigao do brejka, koji mu je bio dovoljan za konačno slavlje.

Hačanov u narednom kolu čeka boljeg iz meča Karlos Alkaraz – Aleksander Zverev.