Hubert Hurkač pobedio je Pabla Karenja Bustu u finalu turnira u Mecu sa 2:0 u setovima (7:6, 6:3).

Hurkač, 13. igrač sveta je aktuelnog osvajača bronzane medalje na Olimpijskim igrama, pobedio za sat i 22 minuta.

U prvom setu 16. igrač na ATP listi je prvi došao do brejka u trećem gemu, ali je Hurkač uspeo da u osmom gemu izjednači, i da kasnije u taj-brejku sa 7:2 osvoji set.

Tokom drugog seta vidjena su četiri brejka, od kojih je tri napravio poljski igrač, kojem je ovo četvrta titula u karijeri.

Pre turnira u Mecu pobeđivao je u Vinston-Salemu, Delrej biču i na mastersu u Majamiju, što mu je za sada najveći uspeh u karijeri.

Poljak je do titule u francuskom gradu stigao bez izgubljenog seta.

Ovaj duel inače je bio meč prvog i drugog nosioca na turniru.

Hurkač je nakon singla, slavio u dublu pošto je u paru sa zemljakom Zielinskim pobedio Nisa i Rinderneha sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3).

Ovo je poljskom teniseru druga titula u singlu u dve godine. Prethodnu je osvojio na mastersu u Parizu 2020. godine u paru sa Feliksom Ožer-Alijasimom.

Pablo Karenjo Busta je ostao u lošem sećanju navijačima Novaka Đokovića koje gje pobedio u meču za treće mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju, a takođe je na mjihovom međusobnom duelu na US Openu prošle godine naš teniser zaradio suspenziju jer je nehotično pogodio linijsko sudiju.