Poraz srpskog tenisera.

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu mastersa u Monte Karlu od Španca Roberta Bautiste-Aguta (5:7, 7:6, 6:1).

Krajinović je bolje otvorio susret. Napravio je brejk već u trećem gemu, međutim morao je još puno da se pomuči kako bi poveo u setovima.

Španac je vratio brejk u osmom gemu, ali je Krajinović još jednom oduzeo servis protivniku, u 11. gemu, što je bilo dovoljno za osvajanje uvodnog seta.

U drugom periodu, viđena je prava drama. Obojica su bili vrlo sigurni na servisu, te je meč otišao u taj-brejk, u kom je Bautista-Agut bio smireniji i rezultatom 12:10 uspeo je da ga osvoji, samim tim i da izjednači rezultat u setovima.

U poslednjem setu se igra Krajinovića potpuno raspala. Španac je pravio brejkove u prvom, trećem i sedmom gemu, i vrlo ubedljivo dobio ovaj period, automatski i meč.

Krajinović je u drugom kolu kvalifikacija za ovaj masters poražen od Mađara Martona Fučoviča, ali se našao na turniru kao „laki luzer“.

Bautista-Agut u narednoj rundi igraće protiv pobednika meča između Aleksandera Zvereva i Aleksandera Bublika.

BONUS VIDEO Novak Đoković o jezicima koje uči, stanju ruke i značaju Vimbldona 2022. godine