Kada se sve sabere i oduzme dobar turnir za Filipa

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u trećem kolu rolan Garosa, a bolji od njega bio je Kanađanin Feliks Ože-Alijasim sa 3:0, po setovima 7:6 (3), 7:6 (2), 7:5.

Meč je trajao tri sata i četiri minuta, a na terenu su se oba tenisera lavovski borila.

Prvi set prošao je bez brejka, a obojica su veoma dobro servirali, te nije viđena nijedna brejk lopta.

Feliks je i u taj-brejku osvajio sve poene na svoj servis, dok je Krajinović ispustio dva, što je i napravilo razliku.

Drugi set bio je još neizvesniji i uzbudljiviji. Igrali su se duži gemovi, a prvo je koncentracija opala Filipu, pa je Kanađanin stigao do vođstva od 4:3 uz brejk prednosti.

Pri rezultatu 5:3, imao je dve set i brejk lopte, ali je obe prokockao, te je Krajinović produžio set. Imao je Feliks priliku da servisom reši set u svoju korist, ali nije uspeo, te je srbin izjednačio na 5:5.

Ponovo je taj-brejk odlučivao kome će pripasti set i ponovo je Feliks bio pribraniji i odlučniji, te je uzeo čak četiri mini-brejka.

Treći set doneo je naznake da je preokret moguć, pošto je Krajinović stigao do prednosti od 3:1, ali je Feliks pri rezultatu 4:3 vratio brejk.

Kada su svi očekivali još jedan taj-brejk, Feliks je dodao gas i oduzeo servis Krajinoviću za konačnih 7:5.

U sledećem kolu rival Kanađaninu biće Rafael Nadal, a pobednik tog duela bi u četvrtfinalu mogao da se sastane sa Novakom Đokovićem.