Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Monpeljeu, pošto je izgubio od Aleksandera Bublika sa 6:4 i 6:2.

Srbin je poražen sa za svega sat i četiri minuta tenisa i samo je u prvom setu bio donekle konkurentan Kazahstancu.

U tom delu igre je Bublik, koji je tokom meča bolje servirao i imao dvocifren broj aseva, u sedmom gemu prelomio set.

Tada je iskoristio drugu brejk priliku i otišavši na 5:3 rešio pitanje osvajača.

Mogao je i u devetom gemu da završi posao, ali je Filip uspeo da spase čak tri set lopte u svom servis gemu. To mu nije pomoglo već u desetom, jer je Bublik lagano odservirao za prednost.

U drugom setu je srpski igrač dodatno pao. Bublik je retko grešio, prelomio je meč u petom gemu novim brejkom za 3:2 i onda je do kraja seta „protutnjao“ pored Krajinovića.

Drugo polufinale Monpeljea čine Mikel Imer i Aleksandar Zverev, a Nemac je favorit za titulu u Francuskoj. Turnir donosi 250 ATP bodova i nagradni fond mu je 427,6 hiljada evra.

BONUS VIDEO – Filip Krajinović za Nova.rs: Odigrao sam jedan od najgorih mečeva u karijeri