Pobednika u okršaju protivnika Srbije će odlučiti dubl meč.

Karlos Alkaraz je poražen u prvom meču nakon što je osvojio US open, bolji od njega je bio Feliks Ože Alijasim 6:7, 6:4, 6:2 u Dejvis kup okršaju između Španije i Kanade.

Kanada je ovom pobedom izjednačila na 1:1, pošto je u prvom meču Bautista Agut bio bolji od Pospišila 3:6, 6:3, 6:3.

Mučio se Španac od samog početka, Ože je bio bolji i koristio je njegove padove, a u 12. gemu je imao i set loptu koju nije iskoristio.

Ipak, Španac je uspeo da se izvuče, osvojio je taj-brejk i poveo je sa 1:0.

Ože je u devetom gemu drugog seta uspeo da oduzme servis Alkarazu, iskoristio je prvu set loptu i poravnao je rezultat.

U trećem setu je Kanađanin rano stigao do dva brejka prednosti i nakon velike borbe u poslednjem gemu, Ože je slomio otpor Alkaraza.

Dubl meč će odlučiti ko će do pobede u meču Španije i Kanade, a ovo će biti od velikog zanačja za selekciju Srbije, koja je na startu grupe poražena od Španije 3:0, a onda je sa 2:1 bila bolja od Južne Koreje.