Ešli Barti, najbolja teniserka planete, potvrdila je svoj status trijumfom u finalu Vimbldoma nad Karolinom Pliškovom iz Češke sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:3.

Barti je do prvog seta stigla zahvaljujući tri brejka, imala je prednost od 4:0, potom je prvi put izgubila svoj servis, zatim uzvratila brejk, da bi u sedmom gemu Pliškova po drugi put oduzela servis rivalki za 5:2.

Ipak, nije uspela i da se vrati, iako je smanjila na 5:3, izgubila je sledeći gem i sa 6:3 došla do 1:0.

U drugom setu obe teniserke su zabeležile po brejk, Barti je nakon prednosti od 6:5 propustila priliku da dođe do pobede na svoj servis, Pliškova je poravnala, a potom u taj-brejku stugka do 7:4.

U trećem delu igre Barti je u drugom gemu napravila brejk, povela 3:0 u sledećem, i tu prednost sačuvala do kraja, da bi nakon odbranjene brejk šanse u devetom gemu iskoristila prvu meč loptu za svoju prvu titulu u Londonu.

BONUS VIDEO: Suze Denisa Šapovalova