Moglo je sve biti drugačije da je bilo više koncentracije u presudnim trenucima

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Rolan Garosa od Argentinca Sebastijana Baesa sa 3:1, po setovima, 3:6, 6:3, 4:6, 3:6.

Meč je trajao dva sata i 28 minuta, a Lajović je imao priliku da meč prevagne na svoju stranu u trećem setu.

Što se prvog seta tiče, Srbin je u trećem gemu propustio čak šest brejk prilika, nakon čega je usledio prekid svih mečeva zbog kiše u Parizu.

Po povratku na teren, 21-godišnji Argentinac je došao do brejka, koji mu je kasnije bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

Nakon što Lajović osvojio uvodni gem u trećem setu, usledila je serija brejkova. Srpski teniser je osvojio dva, a Baes jedan.

Držao je prednost Lajović sve do kraja seta, a propustio je još čak četiri brejk i set lopte. To ga nije omela da dođe do izjednačenja u setovima, pošto je svojim servisom zatvorio drugi deo igre.

U trećem setu Srbin je ponovo prvi stigao do brejka, imao je vođstvo 3:1, ali je Baes napravio seriju 5:1 u gemovima i ponovo poveo u setovima.

Lajoviću je to teško palo, te je i u trećem setu ispustio svoj servis gem, koji nije uspeo da vrati, te je Baes slavio pobedu.

U narednom kolu mladi Argentinac će igrati protiv Aleksandra Zvereva.