Filip Krajinović konačno je u dobroj formi, pošto je u Koblencu u Nemačkoj vezao tri pobede.

Srpski teniser je najpre u kvalifikacijama za pomenuti čelendžer savladao Vrbenskog i Ejupovića, dok je u prvom kolu savladao Rajan Penistona iz Velike Britanije sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i osam minuta, a Krajinoviću su pobede u Koblencu bile prve još od maja prošle godine i čelendžera u Pragu.

U prvom setu sve do osmog gema nije bilo brejka ni brejk šansi, ali je onda Krajinović iskoristio treću brejk loptu i prelomio taj deo igre.

Na startu drugog seta teniseri su razmenili po brejk, a kasnije je Krajinović posustao pri rezultatu 5:4 za Britanca.

U trećem setu Filip je brzo poveo sa 3:0, zatim je ispustio jedan brejk, ali ga to nije skupo koštalo. Iskoristio je kasnije treću meč loptu i slavio.

U narednom kolu Krajinović će igrati sa boljim iz duela Moro Kanjas – Brendon Nakašima.

Prvi favorit na ovom turniru je Rodionov iz Austrije, dok je Krajinović trenutno 400. igrač na ATP listi.