Laslo Đere
Laslo Đere; Foto: Tanjug/ (AP Photo/Chris Carlson

Dugo će za ovim žaliti srpski teniser

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Oklandu, pošto je poražen u četvrtfinalu od Francuza Konstanta Lestijena 2:6, 7:6 (7:2), 7:5.

Srbin je izgubio „dobijen meč“, s obzirom na to da je rival imao problema sa povredom i da je servirao za pobedu kod rezultata 5:4 u drugom setu.

Nije uspeo srpski teniser da iskoristi meč loptu i potom je usledio „potpuni pad“. Poznato je da Đere ne briljira u taj-brejkovima, pa je tako drugi set ispustio sa 7:2 u odlučujućim trenucima.

I u trećem je srpski teniser ima šansu. U finišu trećeg seta uspeo je da kod 5:4 za Lestijena napravi „ribrejk“, spasavao je potom i meč lopte, ali na kraju je poražen sa 7:5.

Turnir u Oklandu igra se za nagradni fond od 642.735 dolara.

Lestijen će u polufinalu igrati protiv Rišara Gaskea, dok će sa druge strane žreba igrati Dženson Bruksbi i Kameron Nori.