Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Parizu. Teniser iz Sente je zaustavljen na poslednjem stepeniku, od njega je bio bolji Amerikanac Markos Giron, 7:6 (5), 7:6 (3).

Šteta za Lasla posebno jer je meč bio veoma tesan i lako je moglo da se dogodi da i on na kraju pobedi, ali jednostavno, u momentima odluke nije imao dovoljno koncentracije.

U početnom setu, Giron je poveo sa 2:0, ali je Laslo nadoknadio brejk minusa i izjednačio na 2:2.

U finišu seta, tačnije u osmom gemu, morao je Đere da spašava četiri brejk lopte.

U taj-brejku je sve krenulo kako treba, poveo je Đere sa 3:0, ali je usledila loša serija i Giron je taj deo igre dobio sa 7:5.

Imao je Đere priliku i u drugom setu, vodio je sa 4:2, ali je dozvolio Amerikancu da dođe do taj-brejka i dobije ga rezultatom 7:3.

Masters u Parizu počinje u ponedeljak, nagradni fond je 3,73 miliona evra, a prvi nosilac je Španac Rafael Nadal, šampion Rolan Garosa.