Aleksander Zverev
Aleksander Zverev; Foto: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill)

Hrvat namučio četvrtog tenisera sveta

Nemački teniser Aleksandar Zverev pobedio je Bornu Ćorića u drugom kolu Mastersa u Majamija sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3.

Zverev je do pobede stigao nakon velike borbe u skoro dva sata na terenu.

U prvom setu oba tenisera su suvereno držala svoj servis sve do devetog gema, kada je Nemac iskoristio prvu brejk loptu. Narendi gem je dobio sa nulom i poveo je 1:0 u setovima.

Ipak, Ćorić se nije predavao i već je u drugom gemu drugog seta oduzeo servis rivalu. Tu prednost je čuvao sve do kraja seta i rezultat je bio 1:1.

Preslikana situacija, ali samo na suprtonoj strani desila se u trećem setu. Zverev je poveo sa 3:0, a šansu da vrati brejk Hrvat je imao u devetom gemu. Ipak, nije uspeo i Zverev je meč priveo kraju.

Naredni rival Zverevu biće pobednik meča Dimitrov – Mekdonald.

BONUS VIDEO Zverev besneo na sudiju i lomio reket posle poraza u dublu u Akapulku