Hrvatski teniser Marin Čilić osvojio je turnir u Sankt Peterburgu pošto je savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 7:6, 4:6, 6:4.

Čilić je do svoje 20. titule u karijeri došao pobedivši 28. tenisera sveta za dva sata i 25 minuta.

U prvom setu Čilić, 35. teniser sveta je do brejka došao u šestom gemu, ali u devetom gemu nije uspeo da iskoristi prvu set loptu, i do izjednačenja je došao Fric.

Set je zatim otišao u taj-brejk, koji je dobio hrvatski igrač sa 7:3.

Tokom drugog seta viđeno je pet brejkova, u dva navrata je prednost imao Čilić (1:0 i 3:2), ali je Amerikanac odmah vraćao brejk, i u 10. gemu je uspeo da dođe do ključne prednosti.

Fric je u trećem setu imao prednost 3:1, ali je Čilić uspeo da preokrene, i tako je došao do svoje druge titule u Sankt Peterburgu, nakon 2011. godine.

Treba napomenuti da je Čiliću ovo, posle Štutgarta, druga titula ove godine, što mu je najbolji učinak još od 2016. kada je pobeđivao u Bazelu i Sinsinatiju.

Do ove sezone je prethodni pehar podigao još 2018. kada je slavio u Kvinsu.

Bonus video: Pogledajte dosad neviđene snimke vile Novaka Đokovića