Zverev slavi titulu u Beču, Foto: EPA-EFE Christian Bruna

Nemački teniser Aleksandar Zverev osvojio je turnir u Beču pobedom nad američkim igračem Frensisom Tijafoom u dva seta.

Zverev je bio bolji sa 7:5 i 6:4, nakon sat i 36 minuta tenisa. Tijafo nije uspeo da ponovi čudo iz prethodnog meča, kada je preokretom savladao Janika Sinera u tri seta.

Amerikanac se držao kombinacijom solidnih servisa i ranih napada tokom većeg dela prvog seta.

Popustio je, doduše u četvrtom gemu, ali je odmah i vratio brejk, pa izjednačio na 3:3 i sve do završnice tog perioda igre bio siguran.

U maratonskom 12. gemu Zverev je uspeo da iskoristi drugu set loptu na servisu rivala i kaznio je time propuštene šanse Tijafoa za izjednačenje i ulazak u taj-brejk.

Drugi set je takođe rešen u finišu, ali je Zverev konstantno bio opasniji. Kada Tijafo nije iskoristio šansu za brejk u devetom gemu za 5:4, Zverev je to okrenuo u svoju korist u narednom gemu i bez izgubljenog poena je napravio brejk za pobedu i titulu.

Ovo je Nemcu peti trofej ove sezone, pošto je već slavio u Akapulku, na mastersu u Madridu, u Tokiju i u Sinsinatiju.

BONUS VIDEO: Džuli Sojer je „najzagriženija“ navijačica Novaka Đokovića