Aleksandar Zverev pobedio je Stefanosa Cicipasa u finalu Akapulka, i to ubedljivo, sa 6:4, 7:6 (3).

Nemački teniser i sedmi igrač ATP liste pobedio je petog igrača sveta, posle dva sata i 19 minuta igre.

Iako je Cicipas uz rani brejk poveo sa 4:1, Zverev je uzvratio i na spektakularan način uzeo prvi set, što mu je ulilo veliku dozu samopouzdanja za nastavak.

Pri 1:1 u 2. setu, propustio je dve brejk šanse, zatim je servis oduzeo za 5:4 i omogućio je sebi da servira za pobedu.

Propustio je meč loptu pri 5:4, onda dozvolio i brejk, čak je i Cicipas imao set loptu pri 6:5.

Nije to umeo da iskoristi, za šta je kažnjen, u  taj-brejku, Zverev je poveo sa 6:2 i drugu priliku za trijumf materijalizovao je.

Na putu do titule, rivali su mu bili Alkaraz, Đere, Rud i Kepfer.

Zverevu je titula prva u Akapulku i ovoj sezoni, a 14. u karijeri.