Ovako nešto verovatno ni Hrvat nije sanjao

Hrvatski teniser Borna Ćorić osvojio je Masters u Sinsinatiju, pošto je sa 2:0 (7:6, 6:2) u finalu pobedio Stefanosa Cicipasa.

Ovo je bila Ćorićeva prva masters titula u karijeri, a ukupno treća, pošto je prethodno trijumfovao u Haleu i Marakešu.

Ćorić je pre početka turnira bio 152. teniser sveta, ali će od ponedeljka doživeti veliki skok na ATP listi.

Finale sa Cicipasom trajalo je sat i 56 minuta igre, a Ćorić je u prvom setu imao zaostatak od jednog brejka.

Odmah je u drugom gemu Grk oduzeo servis rivalu, poveo je kasnije i sa 4:1, ali je Ćorić uspeo da vrati brejk i izjednači na 5:5.

Imao je Hrvat šansu za brejk i pri rezultatu 5:5, ali se Cicipas izvukao i set je otišao u taj-brejk. Tamo je Borna pokazao kvalitet i energiju i bez izgubljenog poena trijumfovao.

Cicipas je na startu drugog seta propustio tri brejk lopte, a onda je u šestom gemu ispustio svoj servis. Ćorić je nakon dugog gema poveo sa 5:2, a onda je uspeo ponovo da „slomi“ Grka i njegov servis i zatvori meč brejkom.

Hrvat je na putu do titule pobeđivao redom Lorenca Musetija, Rafaela Nadala, Roberta Bautistu Aguta, Feliksa Ože-Alijasima, Kamerona Norija i sada Cicipasa.