Australijska teniserka Ešli Barti plasirala se u osminu finala Vimbldona, pošto je savladala Čehinju Katerinu Sinijakovu u dva seta 6:3, 7:5.

Prva teniserka sveta do pobede je stigla posle sat i 39 minuta igre i uprkos velikoj borbi, nije pružala mnogo prostora za iznenađenje.

Prvi set je protekao u ofanzivi Ešli Barti koja je od drugog gema počela da preti rivalki. Uzela je prva tri poena na servis Sinijakove i mogla odmah do brejka.

Čehinja, 64. teniserka planete se nekako odbranila i izjednačila na 1:1, a onda imala jednu od dve šanse da uzme servis Barti.

Kada to nije realizovala, Australijanka je u šestom gemu napravila brejk i povela sa 1:0. Drugi set je  bio daleko trnovitiji za prvu teniserku sveta.

Barti je povela sa 3:0 uz dva brejka viška, ali je onda imala pad i sabrala se tek kada je njena rivalka izjednačila na 5:5. Tada je Sinijakova ostala bez energije, Barti je napravila još jedan brejk i otišla dalje.

Barti će u osmini finala igrati protiv Barbore Krejčikove, još jedne Čehinje. Krejčikova je sa 2:1 u setovima, 7:6 (1), 3:6, 7:5 eliminisala Anastasiju Sevastovu.