Mark Blinch/The Canadian Press via AP

Težak meč za mladog Španca, daleko od toga da blista u Sinsinatiju

Španski teniser Karlos Alkaraz pošteno se pomučio u četvrtfinalu Mastersa u Sinsinatiju, ali je ipak uspeo da izbaci Maksa Pursela nakon preokreta sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 13 minuta, a Španac je ovom pobedom zakazao derbi protiv huberta Burkača, koji je prethodno sa 2:0 izbacio Aleksa Popirina.

Brejka nije bilo sve do sedmog gema, kada je Australijanac iskoristio prvi brejk loptu i onda brzo i sigurno priveo set kraju.

U drugom delu igre presudan je bio drugi gem, u kom je Alkaraz stigao do brejka, a do kraja seta nismo videli više niti jednu brejk priliku.

Odmah na startu trećeg seta Alkaraz je oduzeo servis rivalu, imao je priliku, ili bolje reči četiri šanse da povede i sa 3:0, ali je umesto toga na semaforu brzo stajalo 2:2.

Australijanac, inače 70. na ATP listi, držao je svoj servis sve do devetog gema, kada je Španac sa nulom uzeo brejk.

Imao je Pursel šansu da se vrati, ali je Alkaraz sa tri vezana poena zatvorio meč i prošao u polufinale.

Tamo će igrati sa Hurkačem, koji ga je prošle nedelje namučio u Torontu, bio je čak i blizu trijumfa, ali je Španac na kraju izašao kao pobednik.